Ana Menü
DİNİ KISSALAR
İsm-i A'zam Duası

Vaktiyle Yusuf adlı var idi ki bir kişi, her tarafı dolaşıp, gezmekti onun işi.

İşitti ki, Mısır'da Zünnun-i Mısri vardır.  İsm-i a’zamı bilen büyük bir evliyadır.  Hanesini öğrenip, vardı huzurlarına.
 

Küçük Çocuk ve Dua

Küçük bir çocuk, deniz kenarına oturmuş, gözlerini de ilerdeki bir noktaya dikmişti. Bir saattir öylece hareketsiz duruyordu. Yanına bir ihtiyarın yaklaştığını fark etmedi bile.
 

Perişan Genç

Sabah namazını Resul-i Ekrem (s.a.v), mescidde halkla birlikte kıldı. Hava ağarmıştı. Kişiler tamamen ayırd ediliyordu. Bu arada Resul-i Ekrem (s.a.v)?in gözü, alışılmamış bir halette bulunan, bir gence ilişti. Başı bedeninde serbest ve sakin durmuyordu, daima sağa sola hareket ediyordu. Gencin yüzüne baktı.
 

Bir Kapı Açık Kalsın

Eski zamanlarda bir zat, seyahati sırasında çok ilginç bir olaya şahid olur. Çölde, eşkiyaların bir kervana saldırdıklarını, ne var ne yoksa zorbaca gasbettiklerini korkuyla seyreder uzaktan. Biraz sonra bakar ki, soygun yapan eşkiyaların reisi bir kenarda abdest alıp, namaza duruyor.


Hz. Cebrail (Aleyhisselam)'in Yardımı

Hz. Dıhye (r.a.) çok güzel yüzlü bir sahabi idi. Cebrail aleyhisselam Peygamberimze (s.a.v.) bazen onun suretinde gelirdi. Bir gün yine bu suret ile Peygamberimize gelmişti.