Ana Menü
DİNİ KISSALAR
Tövbe Eden Genç

Allahü Teala, Peygamberi Musa Aleyhisselama hitap edip: "Ey Musa! Filan mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefat etti.  Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür" buyurdu.  Hazreti Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
 

Bir Kalbe Bu Kadar Sevgi Nasıl Sığar ?

Hazret-i Fâtıma (radıyallahü anhâ)'nın yanlarında olmadığı bir an Resûlüllah Efendimiz (s.a.v.), Hazret-i Ali'ye sırasıyla; Allâh'ı, Resûlü'nü, Fâtıma'yı ve çocuklarını sevip sevmediğini sordu.
 

Çoban ve Ağaç

Yaşlı çoban sürüsünü otlatmak için yaylaya çıktığında tepeye yakın bir elma ağacının altında dinlenir ve eğer mevsimiyse, onunla konuşarak:  "Hadi bakalım evladım, derdi.  Bu ihtiyarın elmasını ver artık."
 

Taş Kesilen Ekmek

Eski zamanlarda bir zat, seyahati sırasında çok ilginç bir olaya şahid olur. Çölde, eşkiyaların bir kervana saldırdıklarını, ne var ne yoksa zorbaca gasbettiklerini korkuyla seyreder uzaktan. Biraz sonra bakar ki, soygun yapan eşkiyaların reisi bir kenarda abdest alıp, namaza duruyor.


Peygamberimiz (S.a.v)'e Salavat Getirmek

Kıyamet koptuğunda Adem Aleyhisselam mahşer yerinde, Ümmeti Muhammed'den birinin melekler tarafından cehenneme doğru sürüldüğünü görünce, Ey Muhammed!.. diye bağırmaya başlar.  Bu sesi duyan Hz. Peygamber (S.A.V) Buyurun ey insanlığın atası!... diye karşılık verir.